O przedszkolu Ramowy rozkład dnia Zajęcia w przedszkolu Uroczystości Ochrona danych osobowych

Przedszkole Samorządowe nr 2 ”Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi
w Szydłowcu powstało 1990r. W tamtym czasie funkcjonowało jako Przedszkole Samorządowe nr 2.

We wrześniu 2002 r. powstała pierwsza grupa integracyjna w której na równych prawach bawią sięi uczą dzieci zdrowe z dziećmi niepełnosprawnymi.Z integracji płyną korzyści dla wszystkich dzieci,a w przyszłości doświadczenia te zaowocują w postaci mądrego, tolerancyjnego społeczeństwa. W tym samym roku przedszkole zmieniło nazwę na Przedszkole Samorządowenr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
w Szydłowcu.

Od maja 2015 r. nosimy nazwę „Mali Odkrywcy”, bo jak sama nazwa wskazuje jest tak wiele rzeczy do odkrycia - w naszym wnętrzu oraz w świecie wokół. Nasze przedszkole przygotowuje Małego Człowieka do odkrywania praw rządzących światem i nim samym – w indywidualnym tempie, zgodnie z jego własnymi potrzebami. Samodzielne odkrywanie świata to największa radość dla dziecka,
a my - chcemy go w tym wspierać i podawać wskazówki.

Budynek przedszkola położony jest w centrum miasta, przy ulicy Staszica 3 a. Placówka mieści sięw jednopiętrowym budynku gdzie mieści się sześć dużych słonecznych sal, gabinet logopedy, pedagoga oraz Sala Doświadczeń Świata. Obok budynku zlokalizowany jest ogród przedszkolnym z placem zabaw.

W naszym przedszkolu jest sześć oddziałów. Trzy oddziały to grupy integracyjne liczące po 20 dzieci oraz trzy grupy liczące po 25 dzieci. Każda grupa ma do dyspozycji przestronne sale, wyposażone w zabawki atrakcyjne dla dzieci - i co najważniejsze – bezpieczne, kąciki zainteresowań znajdują sięw zasięgu ręki dziecka i umożliwiają korzystanie z nich w dowolnej chwili. To wszystko tworzy znakomite warunki i miłą, domową atmosferę sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

W placówce pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która ustawicznie doskonali swój warsztat pracy. Rozwijamy uzdolnieniai zainteresowania dziecięce oraz stwarzamy optymalne warunki do radosnego i twórczego dzieciństwa. Naszą nieustanną troską jest dobro dziecka. Bez przerwy pracujemy też nad budowaniem przyjaznych, właściwych relacjiz rodzicami naszych wychowanków.