MENU

MENU

  • Podziękowanie

  • „ Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”

    Nowa galeria „ Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” została dodana do albumu fotograficznego

    Grupa Jagódki brała udział w projekcie „ Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców.

    Celem było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych, poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci. Dzieci wykonując różne zadania wraz ze swoja ulubioną bohaterką nauczyły się właściwych zachowań oraz postaw społecznych, rozwijały swoje zainteresowania, doskonaliły samodzielność. Zadania miały również na celu kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i społecznej.

    Zrealizowane moduły to: Kicia Kocia w przedszkolu, Kicia Kocia mówi: „Dzień dobry!”, Kicia Kocia Witaminowe przyjęcie, Kicia Kocia Co z tymi śmieciami?, Kicia Kocia Zima, Kicia Kocia zostaje policjantką, Co zasiejemy w ogródku?, Kicia Kocia sprząta, Kicia Kocia w bibliotece.

    Maluchy podczas wykonywania zadań wraz ze swoją ulubiona bohaterką zamieniły się w prawdziwe zuchy i otrzymały Dyplomy Przyjaciół Kici Koci.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

    ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

     

    Chociaż słońce jasno świeci,
    Trochę smutne są dziś dzieci.
    Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
    Teraz wakacje czekają nas.

     

     W środę 25 czerwca 2025r. odbyło się uroczyste zakończenie roku naszych przedszkolaków oraz pożegnanie najstarszych dzieci. Dla wielu dzieci to był czas kilku lat, kiedy zżyli się ze swoimi rówieśnikami, wychowawczyniami, przedszkole było drugim domem." Najstarsze dzieci pożegnały swe przedszkolne mury po to, aby od września powitać szkołę i rozpocząć kolejną przygodę. Dzieci również przygotowały krótki artystyczny występ, w którym uczestniczyli rodzice. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz  upominki.

    Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w szkole, życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 
    Pamiętajcie o nas :-)

     

    Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

    Kiedy już będę uczniem w szkole –

    To znajdę wyjście,

    Wiem, co zrobię:

    Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole... 

  • „Wesołe kroki do zdrowia”

    Nowa galeria „Wesołe kroki do zdrowia” została dodana do albumu fotograficznego

    W grupie Krasnale zrealizowano program własny pt. „Wesołe kroki do zdrowia”, którego autorem jest Katarzyna Tarka. Program trwał od września 2024r. do maja 2025r. Głównym jego celem było promowanie zdrowego stylu życia wśród przedszkolaków poprzez zabawę, edukację i aktywność fizyczną - kształtowanie nawyków prozdrowotnych od najmłodszych lat. Dzieciństwo to kluczowy etap w życiu człowieka, który ma ogromne znaczenie dla kształtowania jego postaw, nawyków i zachowań, w tym tych związanych ze zdrowiem. W tym okresie dzieci są szczególnie podatne na wpływy środowiska, w jakim się znajdują – rodziny, przedszkola, a także rówieśników. To właśnie wtedy uczą się podstawowych zasad dotyczących zdrowego stylu życia, które mają wpływ na ich zdrowie zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłości.

  • "Kocia Szajka" u Biedronek i Smerfów

    Nowa galeria "Kocia Szajka" u Biedronek i Smerfów została dodana do albumu fotograficznego

    W naszym przedszkolu zrealizowany został ogólnopolski program edukacyjny „Kocia Szajka”,oparty na popularnej serii książek autorstwa Agaty Romaniuk z ilustracjami Malwiny Hajduk. To pełne humoru opowieści o grupie kocich detektywów współpracujących z cieszyńską policją. Program, którego organizatorami byli CzasDzieci.pl oraz Wydawnictwo Agora dla dzieci, zakładał realizację minimum trzech z ośmiu scenariuszy. W naszej placówce zrealizowaliśmy aż 6 scenariuszy. Działania miały na celu popularyzację wartości edukacyjnych, rozwój emocjonalny dzieci oraz rozbudzanie naturalnej ciekawości poznawczej.

    Grupa Smerfy z zaangażowaniem realizowała wyzwania. Dzieci poznały bohaterów z serii „Kocia Szajka”, rozmawiały o ich przygodach i charakterach. Wysłuchały również fragmentów książek „Kocia Szajka i zaginione śledzie” oraz „Kocia Szajka i zagadka zaginionych bajek”, co pozwoliło im lepiej wczuć się w klimat detektywistycznych historii i zainspirowało do dalszych działań. Następnie wcieliły się w role detektywów, biorąc udział w zabawach polegających na poszukiwaniu kocimiętki oraz kociego ubranka. W dalszej części realizacji dzieci tworzyły własne koty – wykonywały rysunki z wykorzystaniem różnych dostępnych materiałów, rozwijając tym samym swoją kreatywność i wyobraźnię.

    Równie aktywna była grupa Biedronki, która również rozpoczęła swoją przygodę od poznania postaci z serii „Kocia Szajka” i wysłuchania fragmentów książek. Dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia i współpracy w grupie. Wykonały własne maski kotów i wzięły udział w balu maskowym przy ulubionych „kocich hitach”. Kolejnym zadaniem było odnalezienie zagubionego „kociekakao” – dzieci szukały wskazówek, analizowały ślady i ostatecznie stworzyły własną „kocią kawiarnię”, w której wspólnie delektowały się kocim napojem. Również Biedronki wykonywały prace plastyczne, tworząc własne koty z rozmaitych materiałów plastycznych dostępnych w sali.

    Obie grupy – Smerfy i Biedronki – wzięły również udział w ogólnopolskim konkursie związanym z programem „Kocia Szajka”. Przedstawicielki naszego przedszkola, panie Karina Ucińska i Daria Kołodziej, przygotowały i wysłały udokumentowany zbiór zdjęć oraz prac dzieci jako część zgłoszenia. Choć tym razem nie udało nam się zdobyć nagrody, była to dla nas niezwykle inspirująca i radosna przygoda, którą mamy nadzieję powtórzyć w przyszłym roku.

    Program „Kocia Szajka” znakomicie realizował swoje cele: popularyzował treści edukacyjne zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego, wspierał rozwój inteligencji emocjonalnej i budowanie dobrych relacji rówieśniczych, a także sprzyjał wszechstronnemu rozwojowi dzieci poprzez rozwijanie wyobraźni, wiedzy i ciekawości świata. Prace wykonane przez dzieci podczas realizacji programu były różnorodne i pełne dziecięcej kreatywności, a udział w projekcie pozostawił wiele pozytywnych wspomnień i wartościowych doświadczeń.

  • Dzień Taty

  • "Co zamiast komputera?" - wyniki konkursu

    Z ogromną radością i dumą informujemy, że zakończyliśmy nasz konkurs „Co zamiast komputera?”, który skierowany był do dzieci i ich rodziców. Konkurs miał charakter wewnątrzprzedszkolny.

    Celem konkursu było wspólne zastanowienie się nad tym, jak można spędzać czas wolny bez korzystania z komputera – kreatywnie, aktywnie i razem. Uczestnicy dzielili się swoimi pomysłami na ciekawe, twórcze i inspirujące sposoby spędzania czasu bez korzystania z komputera. Prace, które otrzymaliśmy, były pełne wyobraźni, pasji i różnorodnych zainteresowań – od sportu, przez czytanie książek, po własnoręczne tworzenie dzieł sztuki. Otrzymaliśmy 7 prac z kategorii 3-4 latki oraz 13 prac w kategorii 5-6 latki.

    Organizatorzy i koordynatorki: Wioletta Rosa i Agnieszka Powideł, po zakończeniu przyjmowania prac, powołaly komisję konkursową w składzie: Teresa Malmon – dyrektor przedszkola, Agnieszka Powideł – nauczyciel wychowania przedszkolnego (organizator), Wioletta Rosa - nauczyciel wychowania przedszkolnego (organizator). Podczas oceny uwagę zwracano na walory estetyczne pracy, kreatywność, dobór techniki i zastosowanych środków plastycznych, pomysłowość i samodzielność wykonania. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i piękne prace.

    Wasza kreatywność udowodniła, że świat poza ekranem może być fascynujący i pełen niespodzianek. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszych pomysłów! Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów:

    W kategorii wiekowej 3-4 latki

    I miejsce: Maksymilian Furga - grupa „Jagódki”

    II miejsce: Jędrzej Sadza - grupa „Jagódki”

    III miejsce: Zuzanna Wieczorek – grupa „Smerfy”

    Wyróżnienia otrzymali:

    Zofia Kosno – grupa „ Jagódki” 

    Jakub Huciński – grupa „Pszczółki”

    W kategorii wiekowej 5-6 latki

    I miejsce: Zuzanna Adamczyk - grupa „Pszczółki”

    II miejsce: Jan Ogar - grupa „ Smerfy”

    III miejsce: Pola Błasińska – grupa „Biedronki”

    Wyróżnienia otrzymali:

    Artur Szary– grupa „ Biedronki” 

    Julia Dwojak – grupa „Pszczółki”

  • Zapraszamy na Festyn Rodzinny. Jubileusz 35 - lecia Przedszkola Samorządowego nr 2 "Mali Odkrywcy" z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu

  • Dzielnica Filmowa

    Nowa galeria Dzielnica Filmowa została dodana do albumu fotograficznego

    Wycieczka do Zalesia Górnego – Dzielnica Filmowa grup „Biedronki” i „Smerfy” Dnia 4 czerwca dzieci z grup „Biedronki” i „Smerfy” wybrały się na wycieczkę do Dzielnicy Filmowej w Zalesiu Górnym – miejsca pełnego przygód, kolorów i niespodzianek. Już sama podróż autokarem była wielką frajdą.

    Po dotarciu na miejsce dzieci z entuzjazmem rozpoczęły zwiedzanie. Spacerując alejkami Dzielnicy Filmowej, mogły spotkać wiele postaci z bajek i filmów, zobaczyć filmowe samochody i pojazdy, do których można było wchodzić i je zwiedzać. Każda alejka skrywała coś nowego i zaskakującego, a dzieci z radością odkrywały kolejne niesamowite miejsca.

    Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka ciuchcią oraz zabawa na placu zabaw w stylu Psiego Patrolu. Wielu emocji dostarczył spacer edukacyjną ścieżką z dinozaurami i ogromnymi grzybami, które wywołały u dzieci zachwyt i zdziwienie.

    Jednym z punktów programu był pokaz chemiczny. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem oglądały efektowne eksperymenty, a wybrane przedszkolaki mogły aktywnie uczestniczyć w pokazie, co było dla nich wyjątkowym przeżyciem. Po pełnym atrakcji zwiedzaniu dzieci z apetytem zjadły zamówiony obiadek.

    Wszystkie aktywności odbywały się na świeżym powietrzu, a piękna pogoda tylko podkreśliła wyjątkowy charakter tej wycieczki. Dzieci wróciły do przedszkola uśmiechnięte, pełne radości i pięknych wspomnień.

    To była wyprawa, którą z pewnością zapamiętamy na długo!

  • Dzień Dziecka

  • Dzień Mamy

  • Integracyjny Przegląd Piosenki Ludowej

    Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Mali Odkrywcy” w Szydłowcu miały zaszczyt wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – Przeglądzie Integracyjnej Piosenki Ludowej, organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu, pod patronatem Muzeum Wsi Radomskiej. W tegorocznej edycji przeglądu, "Małych Odkrywców" reprezentowała grupa "Smerfy". Przedszkolaki zaprezentowały się na scenie z wdziękiem i energią, wykonując ludową piosenkę pt. „Przepióreczka”. Do występu dzieci przygotowały panie: Wioletta Rosa i Karina Ucińska, dbając zarówno o rozwój artystyczny swoich podopiecznych, jak i o kultywowanie tradycji ludowej. Mali artyści zaprezentowali się w barwnych strojach i z entuzjazmem oddali ducha polskiej kultury muzycznej, za co zostali obdarowani wspaniałymi upominkami przygotowanymi przez organizatorów.

           Celem przeglądu było nie tylko promowanie folkloru, ale przede wszystkim integracja dzieci zdrowych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wydarzenie miało również na celu: przybliżenie najmłodszym bogactwa polskiej kultury ludowej, popularyzację różnych form wokalnych, rozwijanie kreatywności artystycznej i umiejętności scenicznych dzieci. Udział w przeglądzie był dla dzieci z Przedszkola „Mali Odkrywcy” niezapomnianym przeżyciem i okazją do spotkania z rówieśnikami z różnych placówek.
           Takie inicjatywy nie tylko wzbogacają rozwój dziecka, ale także uczą otwartości, szacunku i wspólnej radości z muzyki i tradycji.
    Autor: Karina Ucińska, Wioletta Rosa

  • Podsumowanie Góra Grosza

    Przedszkole "Mali Odkrywcy" z radością informuje o zakończeniu udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Góra Grosza".
    Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola udało się zebrać kwotę 71 zł i 07 gr. Celem akcji było wsparcie dzieci wychowujących się poza własną rodziną oraz promocja idei pomagania innym.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego gestu solidarności i dobroci. Razem możemy więcej!

  • KRASNALE NA FESTIWALU PIOSENKI O ZDROWIU

    KRASNALE NA FESTIWALU PIOSENKI O ZDROWIU

    W dniu dzisiejszym dziewczynki z grupy Krasnale reprezentowały nasze przedszkole w Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który jest inicjatywą lokalnej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Podczas występu dzieci zaprezentowały piosenkę "Zdrowy Krasnal". Zalozeniem Festiwalu jest motywowanie do dbania o zdrowie
    i propagowanie zasad zdrowego stylu życia poprzez zabawę.

  • Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sensoryczne serce”

    Na przełomie marca/kwietnia 2025 roku Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnym w Szydłowcu ogłosiło konkurs plastyczny pt. „Sensoryczne serce”. Konkurs miał charakter ogólnopolski. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i ich nauczycieli. Jego celem było rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych, jak również kształtowanie tolerancyjnych postaw wobec osób dotkniętych autyzmem.

    Otrzymaliśmy 28 prac z kategorii 3-4 latki oraz 24 prace w 5-6 latki. Organizatorzy
    i koordynatorki: Wioletta Rosa i Iwona Biegaj, po zakończeniu przyjmowania prac,
    powołali komisję konkursową w składzie: Teresa Malmon – dyrektor przedszkola, Iwona Biegaj – nauczyciel wychowania przedszkolnego (organizator), Wioletta Rosa - nauczyciel wychowania przedszkolnego (organizator).

    Koordynatorki konkursu trzymały pieczę nad prawidłowym głosowaniem i wyborem prac konkursowych. Podczas oceny uwagę zwracano na walory estetyczne pracy, dobórtechniki i zastosowanych środków plastycznych, pomysłowość i samodzielność wykonania. Ważne dla komisji było poprawne zrozumienie tematu i oryginalne jego ujęcie.

    Tematem konkursu było wykonanie przez dziecko sensorycznego serca. Dlatego najważniejszym elementem było serce i użyte materiały sensoryczne oraz pomysł ich wykorzystania. Komisja wyłoniła następujące miejsca:
    3-4 latki
    I miejsce –Gaja Staniewska; Przedszkole Publiczne nr 8 im. Króla Maciusia I
    w Radomiu,
    II miejsce – Hanna Sielka; Przedszkole nr 12 w Koszalinie
    III miejsce – Alicja Grabowska; Miejskie Przedszkole nr 1 im. Marii Macieszyny
     w Płocku

    Wyróżnienia:
    Lidia Nijak, Niepubliczne Niepłatne Przedszkole W Tarnowie
    Marcelina Będzińska, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie
    Wiktor Ciepliński, Miejskie Przedszkole nr 1 im. Marii Macieszyny w Płocku

    5-6 latki
     I miejsce – Julia Wyżga; Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Królowej W białym Kościele:
     II miejsce –Maciej Cheba; Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II
    w Szydłowcu
    III miejsce –Paulina Gawęda; Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana
    Roweckiego Grota w Wysokiej

    Wyróżnienia:
    Kazimierz Reniec; Niepubliczne Przedszkole Nutka w Piasecznie
    Łucja Szymańska; Przedszkole Publiczne nr 8 im. Króla Maciusia I w Radomiu
    Tomasz Koprowski; „Tczowy Zakątek” w Skarszewach.


    Nagrody i dyplomy dla dzieci i opiekunów zostaną wysłane pocztą w najbliższym czasie. Dyplomy udziału zostaną wysłane drogą mailową. Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom.

  • Wielkanocne Życzenia

  • Konkurs Plastyczny

    Konkurs Plastyczny

    „Co zamiast komputera? ”

    CELE KONKURSU:

    - promowanie twórczości dziecięcej,

    - rozwijanie zainteresowań plastycznych,

    - inspirowanie do aktywnej twórczości,

    - rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi.

    - promowanie aktywnego spędzania czasu  bez urządzeń multimedialnych

    -  propagowanie integracji w gronie rodzinnym i rówieśniczym
     

    REGULAMIN:

    1. Konkurs skierowany jest do dzieci z  naszej placówki , ma charakter wewnątrz przedszkolny. Tematem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na temat : "Co zamiast komputera? ". (Prace dzieci  tylko z naszego przedszkola)

    2. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3 i/ 4 l. oraz 5 i/ 6 l.

    3. Technika dowolna  (bez materiałów sypkich!!).

    4. Format prac A3 lub A4.

    5. Forma - płaska.

    6. Prace konkursowe należy wykonać samodzielnie pod kierunkiem rodzica.

    7. Jury dokona oceny prac według podanych kryteriów:

    - walory estetyczne pracy,

    - dobór techniki i zastosowanych środków plastycznych,

    - oryginalność, pomysłowość

    - samodzielność wykonania.

    8. Zgłoszone prace należy opisać na odwrocie :

    - imię i nazwisko dziecka,

    - wiek dziecka,

    - nazwa grupy

    -imię i nazwisko rodzica  pod kierunkiem którego praca została wykonana.

    9. Prace nieopisane , wykonane materiałami sypkimi nie zostaną dopuszczone do oceny Jury.

    10. Konkurs oraz termin składania trwa od 16 kwietnia 2025 roku  do 16  maja 2025 roku Prace należy składać osobiście  (Wioletta Rosa, Agnieszka Powideł) w siedzibie przedszkola do dnia 16 maja.

    Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi
    w Szydłowcu

    Ul. Staszica 3A

    26-500 Szydłowiec
    Prace dostarczone po terminie nie będą brane pod uwagę konkursu.

    11. Wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej i Facebooka organizatora do 30 maja 2025 roku. Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca z dwóch kategorii wiekowych.  Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy udziału.

    12.  Dostarczone  prace nie będą zwracane, zastrzegamy sobie prawo do ich wykorzystania  w celu promocji konkursu.

    13. Udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób i ich opiekunów.

    Koordynator konkursu: Wioletta Rosa, Agnieszka Powideł

      Telefon  kontaktowy: 48 617 07 60 
    Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy”

     z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu.

     

     

    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych:

    1. Informujemy, że administratorem danych osobowych zebranych w związku z organizacją konkursu jest Przedszkole Samorządowe nr 2 Mali Odkrywcy z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu z siedzibą ul. Staszica 3A, 26-500 Szydłowiec, reprezentowane przez dyrektora.
    2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych. Kontakt z inspektorem pod adresem poczty elektronicznej: kancelaria.odo@gmail.com
    3. Przetwarzanie danych odbywa się w celu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia konkursu.
    4. Podstawa prawna przetwarzania: art. 6 ust. 1 lit. a, ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. tj.  zgoda osoby, której dane dotyczą. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie.
    5. Odbiorcami osobowych będą podmioty zajmujące się publikacją nagrodzonych i/lub wyróżnionych prac. Dane osobowe uczestników konkursu będą ujawniane na stronie FB Przedszkola, oraz na tablicach w siedzibie administratora.
    6. Dane osobowe przechowywane będą przez okres 1 roku.
    7. W związku z przetwarzaniem danych przysługują następujące prawa: prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, adres: ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
    8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do wzięcia udziału w konkursie

     

     

  • "Ja i mój niepełnosprawny kolega"

     „Ja i mój niepełnosprawny kolega”

    Dnia 11 kwietnia 2025 roku odbyło rozstrzygnięcie konkursu zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 2                   
    z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu pt.:

    „Ja i mój niepełnosprawny kolega”

    Jury brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność, a przede wszystkim samodzielną pracę oraz estetykę w wykonaniu pracy konkursowej dziecka.

    Po wnikliwej analizie i dyskusji Komisja przyznała następujące nagrody:

     

    Kategoria 5,6 latki

    I miejsce – Oliwia Dziurgot

    Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Mokrem

    II miejsce – Zuzanna Dyga

    Przedszkole Samorządowe nr 42 w KIelcach

    III miejsce - Kacper Zasowski

    Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

     

    Wyróżnienie:

    1. Antonina Zielińska  - Szubin

    Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

     

    Kategoria 3,4 latki

    I miejsce – Gaja Zając

    Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 51 w Opolu

    II miejsce – Kornelia Piątkowska

    Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Płocku

    III miejsce – Alicja Wójcik

    Przedszkole Samorządowe nr 35 w Kielcach

    Wyróżnienie:

    1. Oliwia Matuszak – Kielce

    Przedszkole Samorządowe nr 35 w Kielcach

     

    Jury gratuluje uczestnikom. Stwierdza, iż wykonanie wszystkich prac konkursowych wiązało się z dużymi nakładami pracy dzieci i ich opiekunów. Jury dziękuje wszystkim dzieciom za wzięcie udziału
    w konkursie, a ich opiekunom za zaangażowanie.

    Nagrody dla zwycięzców ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola Samorządowego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu. Nagrody  zostaną przesłane pocztą.

  • Występy Wielkanocno - Wiosenne

    Wielkanocno - wiosenne występy dzieci w przedszkolu były prawdziwą ucztą dla oczu i uszu. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach zaprezentowały wierszyki i piosenki, które doskonale oddały atmosferę Świąt Wielkanocnych oraz radosnej wiosennej pory roku. Z zapałem i radością wcielały się w rolę małych artystów, przybliżając tematykę odradzającej się natury i symboli Wielkanocy. Pod bacznym okiem nauczycielek z grup, zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności, które zachwyciły wszystkich zebranych. Występy były pełne radości, energii i ciepła, a świąteczna atmosfera wypełniła przedszkole na długo. Na zakończenie, dla wszystkich małych artystów przygotowano słodki poczęstunek, który dodał jeszcze więcej radości do tego wyjątkowego dnia. Dodatkowo, odbył się kiermasz świątecznych ozdób, które dzieci wspólnie z nauczycielkami wykonały, prezentując swoją twórczość i pomysłowość. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na cele grup. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, wsparcie oraz pomoc w przygotowaniu poczęstunku, który sprawił, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy!

  • Mali Odkrywcy z życzeniami świątecznymi

    Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Mali Odkrywcy”
    z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu wraz z nauczycielkami odwiedziły lokalne instytucje, niosąc ze sobą świąteczne życzenia oraz własnoręcznie przygotowane stroiki. Wśród odwiedzonych miejsc znalazły się m.in. Urząd Miejski w Szydłowcu, Redakcja „Nasz Szydłowiec”, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Zespół Edukacji i Finansów Oświaty. Wszędzie, gdzie się pojawiły, przedszkolaki zostały przyjęte z serdecznością i uśmiechem. Wypowiedziane przez dzieci życzenia wniosły dużo ciepła i pozytywnej energii. Takie międzypokoleniowe spotkania to piękna tradycja, która nie tylko integruje lokalną społeczność, ale też uczy dzieci wrażliwości, empatii i dzielenia się radością. Pragniemy serdecznie podziękować za wspaniałe przyjęcie oraz możliwość odwiedzenia Państwa instytucji z naszymi przedszkolakami. Było to dla nas wyjątkowe doświadczenie, pełne ciepła, serdeczności i świątecznego nastroju, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wiadomości

Kontakt

  • Przedszkole Samorządowe nr 2 "Mali Odkrywcy" z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu
    ul. Staszica 3A
    26-500 Szydłowiec
  • (48) 617 07 60

Galeria zdjęć