Z radością informujemy, że kadra naszego przedszkola zakończyła intensywne, wielomodułowe szkolenie z zakresu wdrażania koncepcji pedagogicznej Planu Daltonskiego.
Podczas spotkań warsztatowych doskonaliliśmy nasze umiejętności, aby jeszcze lepiej wspierać dzieci w budowaniu:
Samodzielności – by radziły sobie z wyzwaniami,
Odpowiedzialności – za podejmowane działania,
Współpracy – w grupie rówieśniczej,
Refleksji – nad własną pracą.
Obecnie jesteśmy na etapie intensywnych przygotowań do procesu certyfikacji. Naszym celem jest uzyskanie oficjalnego tytułu placówki daltońskiej, przyznawanego przez Polskie Stowarzyszenie Dalton.
Wprowadzamy niezbędne pomoce wizualne, kolory dni tygodnia i instrukcje, które pomogą naszym przedszkolakom stać się bardziej autonomicznymi odkrywcami świata.
Trzymajcie za nas kciuki! ✊
Pożegnanie Absolwentów i nadanie Certyfikatu Placówki Daltonskiej w Przedszkolu Samorządowym nr 2 „Mali Odkrywcy” w Szydłowcu
To był wyjątkowy dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu – pełen wzruszeń, radości i dumy. Uroczystość pożegnania absolwentów połączona została z niezwykle ważnym wydarzeniem dla całej społeczności przedszkolnej – oficjalnym nadaniem placówce Certyfikatu Placówki Daltonskiej. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Monika Zyzman-Wiśnios – Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szydłowcu, Pani Aneta Furmańska – Zastępca Burmistrza Szydłowca, Pani Wioletta Turek – Przewodnicząca Komisji Edukacji przy Radzie Miejskiej w Szydłowcu, Pani Katarzyna Małek – sekretarz i audytor Polskiego Stowarzyszenia „Dalton”, Pani Dorota Nowak – Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty w Szydłowcu, Pani Marta Owczarek – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Grota-Roweckiego w Wysokiej, a także Pani Monika Sowula – Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego nr 2 „Mali Odkrywcy” wraz z przedstawicielami Rad Rodziców poszczególnych oddziałów przedszkolnych. Wydarzeniu towarzyszyli również przedstawiciele mediów – Portalu Nasz Szydłowiec oraz Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu. Uroczystość rozpoczęła się niezwykle dostojnie i wzruszająco. Najstarsze przedszkolaki zaprezentowały tradycyjnego Poloneza, który zachwycił zgromadzonych gości
23 czerwca w Przedszkolu Samorządowym nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2025/2026.
Pani Dyrektor podziękowała Rodzicom za owocną współpracę, Dzieciom za wspaniały rok pełen sukcesów, radości i niezapomnianych chwil. Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Przedszkola za ich zaangażowanie, codzienną pracę, troskę o dobro dzieci oraz wkład w tworzenie przyjaznej i bezpiecznej atmosfery. Następnie wszystkie grupy wraz ze swoimi Paniami uroczyście odśpiewały hymn przedszkola.
#TydzieńDlaBezpieczeństwa
Dzisiaj odbyło się spotkanie z panią Justyną Mordką i panem Łukaszem Zimnickim z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szydłowcu. Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego spędzania wakacji, dowiedziały się, jak chronić się przed kleszczami oraz jak bezpiecznie zachowywać się podczas upałów. Dzieci przypomniały sobie również, jak ważne jest picie wody i stosowanie ochrony przed słońcem. Grupy Jagódki i Krasnale dodatkowo doskonaliły umiejętności prawidłowego mycia rąk i szczotkowania zębów. Dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie!
Rozstrzygnięciem konkursu dla dzieci organizowanego przez
Przedszkole Samorządowe nr 2 „Mali Odkrywcy”
z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu
pt.: „SENSOZABAWKA”
Dnia 18 czerwca 2026 roku odbyło się spotkanie komisji w celu oceny nadesłanych prac na konkurs zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu pt.: „SENSOZABAWKA”.
Jury brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność, a przede wszystkim samodzielną pracę oraz estetykę w wykonaniu pracy konkursowej dziecka.
Zachęcamy dzieci i rodziców do udziału w konkursie „Letni Przewodnik”. To doskonała okazja, aby wspólnie rozwijać kreatywność i promować bezpieczne zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku.
Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat.Nie czekaj – pokaż swoją wyobraźnię, promuj bezpieczeństwo i zostań bohaterem tegorocznych wakacji!Stwórz. Nagraj. Zgłoś. Inspiruj innych do bezpiecznego lata!
Serdecznie zapraszamy do udziału!Informacje w linku:
https://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-w-lecie/konkurs/32248,Konkurs-plastyczno-filmowy-pn-quotLETNI-przeWODNIKquot.html
Dnia 17 czerwca dzieci z grup przedszkolnych naszego przedszkola uczestniczyły w wydarzeniu zorganizowanym nad zalewem w Szydłowcu w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu we współpracy z Urzędem Miejskim w Szydłowcu oraz Komendą Powiatową Policji w Szydłowcu. Policja Szydłowiec
Podczas spotkania dzieci miały okazję utrwalić zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz zapoznać się z pracą służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy ratownictwa wodno-nurkowego, symulacja pościgu z udziałem skutera wodnego i łodzi policyjnej oraz prezentacja umiejętności policyjnych psów służbowych. Uczestnicy mogli również obserwować akcję gaszenia pożaru poprzez zrzut wody z samolotu gaśniczego „Dromader”.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Radosny Dzień Małych Odkrywców
Każdy dzień w przedszkolu to nowa przygoda, jednak istnieje w kalendarzu data szczególnie wyczekiwana, kiedy oczy wszystkich dzieci błyszczą jeszcze jaśniej. To Międzynarodowy Dzień Dziecka – święto beztroski, które dorośli pragną uczynić absolutnie wyjątkowym. W tym roku nasze przedszkole zamieniło się w krainę nie kończącej się radości i niezapomnianych wrażeń!
W programie tego magicznego dnia znalazły się liczne atrakcję, które porwały do wspólnej aktywności każde dziecko: